Ten najbardziej innowacyjny rodzaj nieinwazyjnego liftingu twarzy – z ukierunkowanymi ultradźwiękami jest metodą stosowaną z dużym powodzeniem od kilku lat na całym świecie. Zabieg Ultra Skin wypełnia lukę między iniekcjami toksyną botulinową i kwasem hialuronowym a liftingiem chirurgicznym.Tkanka łączna jest precyzyjnie podgrzewana na określonej głębokości pod powierzchnią skóry za pomocą ultradźwięków. Nazwa HIFU pochodzi z języka angielskiego i oznacza „high – intensity focused ultrasound”  –  skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu.

Czym jest Hifu Ultra Skin?

HIFU jest często określany jako skalpel ultradźwiękowy (zabieg niechirurgiczny), co oznacza, że dociera tylko od wewnętrznych warstw skóry. Dzięki dużej mocy ultradźwięki dochodzą aż do warstwy SMAS (mięśniowo – powięziowej) skóry. Rezultatem jest natychmiastowe obkurczenie kolagenu i skóra staje się bardziej elastyczna. Obecnie jest to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda nadania skórze odświeżonego i przede wszystkim młodszego wyglądu bez uszkodzeń. Urządzenie nie powoduje oparzeń ani szkodliwych skutków, które mogą wystąpić po chirurgicznym liftingu twarzy. Zmniejsza to czas regeneracji do minimum.

HIFU jest znany ze swojej wyjątkowej dokładności  –  działa tylko na wybrane obszary skóry, nie uszkadzając okolicznych tkanek. Impulsy ultradźwiękowe docierają do głębszych warstw skóry – do 4,5 cm głębokości bez zmiany lub uszkodzenia jej powierzchni. Generują ciepło do 50 stopni Celsjusza, przez co dochodzi tylko do bardzo niewielkich oparzeń.To stymuluje proces regeneracji kolagenu i elastyny.Tkanka łączna zostaje wzmocniona, dzięki czemu skóra wygląda na jędrniejszą i gładszą. Ultradźwięki działając na warstwę kolagenu, powodują jej odbudowę, zwiększając tym samym elastyczność, usuwając zmarszczki i poprawiając koloryt skóry.

Wskazania do terapii w technologii HIFU

Zabieg ultradźwiękowy to dobra alternatywa dla liftingu chirurgicznego, szczególnie dla kobiet w średnim wieku, gdyż bez okresu regeneracji i gojenia oraz bez skaleczeń i blizn starzenie się twarzy jest odwracane w delikatny i bezpieczny sposób. W przeciwieństwie do innych metod odmładzania skóry, takich jak laser, technologia HIFU działa od wewnątrz i stymuluje tworzenie kolagenu w głębszych warstwach skóry. Warty podkreślenia jest naturalny efekt zabiegu z użyciem technologii HIFU Ultra Skin. Lifting można stosować na całej twarzy, aby zapobiec wiotczeniu skóry. Szczególnie dobrze sprawdza się w okolicach  szyi, brody, policzków i brwi, a nawet na większych obszarach – na brzuchu, nogach i   pośladkach.

Wskazania do użycia technologii HIFU Ultra Skin:

  • redukcja zmarszczek;
  • niechirurgiczny lifting twarzy;
  • lifting okolic policzków;
  • lifting brwi;
  • redukcja zmarszczek mimicznych, szczególnie zmarszczek na czole;
  • korekcja fałdu nosowo-wargowego;
  • redukcja podwójnego podbródka;
  • lifting szyi;
  •  redukcja worków pod oczami.

Rewolucyjne cechy technologii HIFU Ultra Skin

Warto podkreślić różnice między laserem a HIFU. Lasery zwykle działają w powierzchownych warstwach skóry (np. drobne linie, zmarszczki, zmiany pigmentacyjne), a HIFU zajmuje się głęboką warstwą skóry, tą samą, którą chirurgia plastyczna. Dlatego HIFU pod względem efektów porównuje się raczej z chirurgią, ale bez jej inwazyjności.

Brak inwazyjności

HIFU to jedyny nieinwazyjny zabieg, który specyficznie wnika w głębsze warstwy skóry, nie uszkadzając górnej jej warstwy, bez żadnych nacięć, ponieważ jego 16 mm główka idealnie modeluje sylwetkę.

Innowacyjność

HIFU wykorzystuje wysoce skupione ultradźwięki. Ten nowy rodzaj procedury medycznej został zatwierdzony przez FDA i jest wykorzystywany na zabiegi na ciało.

Zachęcamy do kontaktu i umówienia wizyty z naszym specjalistą, który dobierze dla Państwa odpowiednią metodę terapii z wykorzystaniem urządzenia Hifu Ultra Skin.