Problemy z prawidłowym krążeniem żylnym dotyczą wielu osób. Niestety nie wszyscy dostrzegają wczesne objawy świadczące o problemach żylnych, czego efektem może być doprowadzenie do schorzenia, jakim jest zakrzepica żylna.

Zakrzepica żylna występuje wtedy, gdy w żyle powstaje zator zamykający światło żylne. Taki stan rzeczy uniemożliwia prawidłowe krążenie krwi w żyłach i powoduje liczne konsekwencje zdrowotne. Zakrzep powstaje w wyniku uszkodzenia śródbłonka znajdującego się na ścianach żył, do którego przyklejają się płytki krwi. Jeśli taki zakrzep się oderwie może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i życia, ponieważ może doprowadzić do zatoru.

Do charakterystycznych objawów zakrzepicy żylnej zalicza się ból w dolnych kończynach. Ma on charakter uciskowy w miejscu, gdzie powstaje zakrzep. Dodatkowo na nogach zauważalny jest obrzęk oraz zaczerwieniona skóra. U niektórych chorych może pojawić się gorączka oraz wyczuwalne stwardnienie żyły, w której jest zakrzep.
Aby nie dopuścić do zakrzepicy żylnej i jej poważnych konsekwencji należy wszelkie niepokojące objawy, takie jak, chociażby uwidocznienie się żylaków konsultować z lekarzem.

W naszej klinice oferujemy kompleksową diagnostykę oraz leczenie chorób żylnych, dlatego jeśli zauważyłeś, że na Twoich nogach pojawiły się żylaki, zachęcamy do konsultacji z naszymi specjalistami.

Polecane zabiegi