Wągry to częsty problem, który można dostrzec na powierzchni skóry twarzy. To zmora zarówno Pań, jak i Panów w każdym wieku. Mają formę specyficznych czarnych kropek widocznych zarówno z bliska, jak i z oddali. Dlatego też mogą prowadzić do wielu kompleksów i obniżać samoocenę. Na szczęście medycyna daje możliwość skutecznej redukcji wągrów dzięki specjalistycznym zabiegom.

Wągry pojawiają się nie tylko w trakcie dojrzewania, ale mogą występować również u osób w dorosłym i podeszłym wieku. Wągry powstają w wyniku zatkanych ujść mieszków włosowych. W rezultacie na skutek tych zmian na skórze występują zmiany o czarnym lub białym kolorze, które przybierają formę widocznych kropek. Wągry najczęściej pojawiają się na powierzchni skóry twarzy w tzw. strefie T, czyli na brodzie, nosie i czole. Mogą także występować na policzkach, skórze dekoltu, szyi i placów. W wyniku nadmiernej produkcji sebum i niewłaściwego złuszczania się naskórka, ujścia mieszków włosowych ulegają zatkaniu, czego rezultatem są właśnie widoczne wągry.

Czarne kropki widoczne na skórze to zaskórniki otwarte, które wyróżniają się charakterystycznym kolorem. Powstają w wyniku utleniania keratyny znajdującej się w martwych komórkach naskórka w trakcie kontaktu z powietrzem. Zaskórniki zamknięte mają natomiast formę białej kaszki widocznej pod powierzchnią skóry. Występują, gdy ujście gruczołu zostaje zamknięte i nawarstwia się warstwa rogowa.

Leczenie wągrów wymaga przede wszystkim właściwego i regularnego oczyszczania twarzy. Dodatkowo raz w tygodniu zaleca się wykonanie dokładnego peelingu, który złuszczy zalegający naskórek i odblokuje ujścia mieszków włosowych. Walkę z wągrami wspomaga dobór właściwych kosmetyków do makijażu. Lekka i nietłusta formuła kremu pozwala utrzymać skórę twarzy w należytej kondycji.

W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi pomagające pozbyć się nieestetycznych wągrów

Polecane zabiegi