Nie przegap ciekawych promocji oraz informacji o nowościach kosmetycznych. Żadnego spamu!
Dla niektórych piegi są wyznacznikiem piękna, inni uważają je za mankament urody. Proces powstawania przebarwień w niektórych przypadkach jest uwarunkowany genetycznie. W niektórych sytuacjach możemy zapobiegać powstawaniu piegów.
Przebarwienia te mają postać niewielkich, brunatnych, jasnobrązowych plamek pojawiających się głównie na nosie, policzkach i czole. Podczas długotrwałego przebywania na słońcu piegi nasilają się, ponieważ promienie słoneczne pobudzają melanocyty do pracy. W wyniku tego piegi stają się ciemniejsze i bardziej widoczne. Mogą mieć także podłoże genetyczne. W takim przypadku choroba ta dziedziczona jest po rodzicach lub dziadkach. Przebarwienia mogą znikać samoistnie lub uwidaczniać się. Na występowanie piegów najczęściej narażone są osoby o jasnej karnacji, rudych włosach i zielonych oczach.
Za typ karnacji, a więc jej pigmentację odpowiadają melaniny. Są to wielocząsteczkowe barwniki, występujące nie tylko w skórze, ale także we włosach i naczyniówce. Ilościowy stosunek części składowych melanin wpływa na barwę skóry, oczu oraz włosów. Bezpośredni wpływ na powstawanie piegów mają także uwarunkowania genetyczne, które przyspieszają syntezę melaniny przez komórki pigmentowe.
Oczywiście, w niektórych przypadkach można zapobiegać powstawaniu piegów ograniczając przebywanie na słońcu lub stosując specjalne kosmetyki. Warto również korzystać z dostępnych sposobów na pozbycie się już zaistniałego problemu, jakimi są zabiegi medycyny estetycznej. Ich zadaniem jest emisja światła, które zostaje wchłonięte przez komórki, z których składa się przebarwienie. Prowadzi to do usunięcia piegów. W naszej klinice mogą Państwo skorzystać z terapii depigmentacyjnej lub laserowego usuwania przebarwień i skutecznie zredukować problem występowania piegów.