Problem obwisłych piersi pojawia się wraz z upływem czasu i powoduje wiele kompleksów dotyczących atrybutu kobiecości. Pod wpływem ciąży, karmienia dziecka oraz wahań wagi piersi tracą swoją elastyczność.

Najczęstszą przyczyną obwisłych piersi jest niewłaściwa dieta, zwłaszcza u osób z nadwagą obserwuje się pękanie elastycznych włókien wewnątrz piersi i brak możliwości regeneracji. Wiotka skóra ulega opadaniu oraz traci swoją jędrność, ponieważ nie zachodzi w niej proces regularnego uzupełniania poziomu kolagenu. Zbyt restrykcyjna dieta również może być przyczyną problemu z obwisłym biustem, ponieważ podwyższa ryzyko utraty jędrności ciała oraz piersi. Diety ubogie w składniki odżywcze prowadzą do dużych niedoborów żywieniowych, które są przyczyną zmian w wadze ciała oraz utraty masy mięśniowej. Podczas chudnięcia, objętość komórek tłuszczowych, z których składają się piersi, zmniejsza się. W rezultacie również biust ulega zmniejszeniu, a skóra traci jędrność.

Piersi pozbawione jędrności to także naturalny proces, występujący wraz z upływem czasu. W wyniku menopauzy w organizmie zachodzi wiele procesów, które prowadzą do niedoboru estrogenu. Deficyt tego hormonu powoduje, że włókna kolagenowe tracą swoją elastyczność, a skóra sprężystość.

W przypadku wystąpienia problemu z obwisłymi piersiami warto skorzystać z chirurgicznej korekty biustu, którą oferujemy w naszej klinice. Zabieg ten umożliwia podniesienie biustu, powiększenie oraz ujędrnienie. Efekt kształtnych piersi można zauważyć po kilku tygodniach od przeprowadzenia zabiegu.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje