wiotka skóraWiotka skóra to problem, który dotyczy całego ciała. Starzenie się to naturalny proces następujący z czasem. Mają na niego wpływ zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne.  Skóra jest jednym z pierwszych elementów, które ulegają starzeniu, a efekt tego procesu jest na niej najbardziej widoczny.

Wiotka skóra to efekt naturalnych procesów starzenia. Wraz z upływem czasu, skóra traci swoją elastyczność i staje się sucha. Problem ten może także pojawić się w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Powoduje utratę elastyczności oraz zanik kolagenu. Badania dowodzą, że skóra poddana ekspozycji słonecznej, a więc przede wszystkim skóra twarzy, dekoltu, ramion, wyprzedza swój metrykalny wiek nawet o 30 lat.

  • Utrata elastyczności skóry w przypadku ciała może być spowodowana znaczną utratą wagi. Problem ten dotyczy także kobiet po ciąży – przede wszystkim okolic brzucha.
  • W przypadku twarzy z czasem następuje opadanie jej owalu. Jest to wynik wysuszenia skóry oraz zmian w jej elastyczności. Utrata konturów twarzy to skutek zwiotczenia mięśni mimicznych.

W przypadku wystąpienia problemu wiotkiej skóry, konieczna jest konsultacja z dermatologiem. Spotkanie umożliwi analizę, ocenę stanu skóry oraz zaplanowanie skutecznej terapii. Zabiegi mają za zadanie odmłodzenie skóry oraz sprawienie, że wróci ona do swojego młodego, elastycznego wyglądu. Zabiegi takie jak: bezinwazyjne lasery, terapia dźwiękowa HIFU, lipotransfer, czy lifting zwiększają napięcie zwiotczałej tkanki skórnej.

W zależności od przyczyny oraz preferencji, oferujemy poniższe metody, które pomogą zredukować problem.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje