Układ krwionośny jest ważnym elementem pozwalający na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Składa się on z tętnic oraz żył, przy pomocy których krew, tlen oraz substancje odżywcze są dostarczane organizmowi. Wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu żył powinny być natychmiast konsultowane z lekarzem, ponieważ mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i życia.

Najczęstszym problemem związanym z funkcjonowaniem układu żylnego są żylaki. Nieestetyczne i widoczne najczęściej na nogach żyły są powodem wielu kompleksów, a co więcej mogą wpływać na komfort codziennego funkcjonowania oraz nasze zdrowie. Jeśli na nogach uwidoczniły się żyły, a dodatkowo pojawiła się opuchlizna kostek oraz uczucie ciężkości nóg, to jest to pierwszy sygnał, aby udać się do specjalisty.

Do częstych chorób żylnych zalicza się również zakrzepice żył głębokich i owrzodzenia żylne, które bywają następstwem nieleczenia żylaków. Zakrzepica żył głębokich jest schorzeniem, które szczególnie stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia, ponieważ może zakończyć się zatorem płucnym.

Pacjentom, którzy cierpią na choroby żył, w naszej klinice oferujemy profesjonalną diagnostykę oraz leczenie nowoczesnymi i skutecznymi metodami.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje