Czy wiesz, że to właśnie dzięki jamie ustnej możesz odczuwać smak ulubionych potraw oraz wypowiadać określone dźwięki? Narząd ten pełni wiele funkcji w naszym organizmie. Zaniedbanie schorzeń jamy ustnej jest następstwem przykrych konsekwencji dla naszego zdrowia, dlatego warto zadbać o jej higienę.

Jama ustna – funkcje

Jama ustna odpowiada za przyjmowanie i rozdrabnianie pokarmów, odczuwanie smaku oraz kształtowanie dźwięków. Oprócz wyżej wymienionych zadań pełni również funkcje oddechowe. Jednak miejsce to jest szczególnie narażone na rozwój bakterii i schorzeń, dlatego w takich przypadkach niezbędna jest konsultacja z dobrym specjalistą. Jak znaleźć fachową pomoc?

Jakie są najczęstsze schorzenia jamy ustnej?

Klinika OT.CO zatrudnia szereg wykwalifikowanych i zaufanych laryngologów, zajmujących się również leczeniem schorzeń jamy ustnej. Nasi fachowcy szybko i skutecznie wyleczą każdą dolegliwość. Do najczęstszych i najgroźniejszych chorób wyżej wymienionego narządu zaliczamy:

  • wirusowe zapalenie jamy ustnej,
  • grzybicę jamy ustnej,
  • afty i stany zapalne dziąseł.

Jeśli zauważyłeś w okolicach języka, podniebienia, lub warg obrzęk w postaci pęcherzyków lub białych plamek, a także inne objawy typu ślinotok, wysoka gorączka bądź brak apetytu, możliwe, że zmagasz się z którymś z wyżej wymienionych schorzeń.

Inną, przykrą dolegliwością jest nieprzyjemny zapach z ust (halitoza), który może być spowodowany obecnością bakterii w jamie ustnej. Doskonałym i sprawdzonym miejscem do leczenia takich chorób jest klinika OT.CO.

Koniec z chorobami jamy ustnej!

Nasza klinika oferuje najnowsze, bezinwazyjne i sprawdzone metody leczenia. Dzięki temu masz gwarancję stuprocentowej skuteczności i bezpieczeństwa. Dodatkowo zapewniamy błyskawiczny kontakt z lekarzem, dzięki czemu możesz uniknąć uciążliwych kolejek. Nasi fachowcy odpowiedzą na każde, nurtujące Cię pytanie, okazując Ci życzliwość oraz empatię, a także wskażą odpowiednie zalecenia. Jeśli zmagasz się ze schorzeniami jamy ustnej, zadzwoń i umów się na konsultacje z naszym laryngologiem! Zapraszamy!

Pacjenci kliniki OT.CO zaufali naszym specjalistom. Zaufaj i Ty!

Klinika OT.CO - Mokotów
ul. Bartycka 24B/U1, 00-716 Warszawa
poniedziałek-piątek
09:00-21:00
sobota
09:00-16:00
Szpital OT.CO - Bielany
ul. Zgrupowania AK Żmija 12, 01-864 Warszawa
poniedziałek-piątek
08:00-20:00
sobota
nieczynne
Twoje piękno, nasza pasja

Zacznij swoją przemianę dziś! Skontaktuj się z nami, aby umówić konsultację. Odkryj, jak możemy pomóc Ci osiągnąć wymarzony wygląd.

Umów się na konsultację
Osipowicz i Turkowski