Tri-Wave MD to najbardziej zaawansowany na świecie system LED do fototerapii i zabiegów fotodynamicznych twarzy i ciała. Urządzenie o różnych długościach fal świetlnych stymuluje odmładzanie skóry. Długości emitowanych fal są klinicznie przetestowane, a skuteczność ich korzystnego działania na tkanki udowodniono naukowo. TRI-Wave MD to jedyne urządzenie, które jednocześnie dostarcza trzy różne długości fal i ma szeroki zakres protokołów zabiegowych. Jakie są korzyści terapii za pomocą Tri-Wave MD?

Czym jest Tri-Wave MD?

Tri-Wave MD to zaawansowany system LED do zabiegów fototerapii twarzy i ciała. Dostarcza fale o  trzech długościach (UV i NIR): niebieskiej 415nm, czerwonej 633 nm i bliskiej podczerwieni 830 nm. Fale te aktywują fotobiomodulację, powodując pożądane zmiany w strukturach komórkowych. Fototerapia LED to jedna z najpopularniejszych technologii o potwierdzonej skuteczności, przywracających skórze młodość. Udowodniono klinicznie, że ekspozycja na światło czerwone, niebieskie i fale bliskiej podczerwieni aktywuje korzystne procesy komórkowe.

Wskazania do terapii Tri-Wave MD

Zabiegi fototerapii Tri-Wave MD, dzięki jednoczesnemu zastosowaniu fal o różnej długości wnikają w skórę na odmienne poziomy. Ponadto możliwe jest indywidualne naświetlanie pojedynczymi kolorami światła, co personalizuje proces leczenia, poszerza zakres dostępnych protokołów zabiegowych oraz skraca czas trwania terapii, przy zachowaniu jej wysokiej skuteczności. Jakich efektów można się spodziewać?

  •  Napięta, jędrna skóra. Z biegiem czasu skóra traci jędrność i elastyczność, co powoduje jej wiotczenie. Zabiegi Tri-Wave MD napinają i ujędrniają skórę bez interwencji chirurga.
  • Leczenie trądziku i redukcja blizn. Trądzik jest najczęstszym problemem skórnym, pojawiającym się nie tylko w okresie dojrzewania. Ciężki i nieleczony pozostawia blizny. Tri-Wave MD zapewnia skuteczną kurację przeciwko bakteriom wywołującym trądzik. Zabieg pomaga również regulować wydzielanie sebum i minimalizuje blizny.
  • Zmniejsza widoczność przebarwień. Zabiegi LED poprawiają krążenie krwi, co nadaje skórze zdrowy i promienny wygląd oraz wyrównują jej koloryt.
  • Poprawia teksturę skóry. Tri-Wave MD aktywuje procesy naprawcze skóry, co pomaga wyrównać jej powierzchnię, jednocześnie zmniejszając istniejące stany zapalne. Po zabiegu tekstura skóry wyraźnie się poprawia, a jej powierzchnia jest gładsza i bardziej miękka w dotyku.
  • Działanie przeciwstarzeniowe. Wykorzystując trzy długości fal, Tri-Wave MD zwiększa produkcję i przebudowę kolagenu. Zabieg poprawia jędrność i elastyczność skóry, dzięki temu zmarszczki, drobne linie i inne oznaki starzenia są zredukowane. Kolejną zaletą zabiegu jest napięcie skóry i zmniejszenie jej wiotczenia.

Rewolucyjne cechy systemy Tri-Wave MD

Zaawansowany system LED

Panel LED Tri-Wave MD przeznaczony jest do leczenia większych obszarów ciała i protokołów zabiegowych o wysokiej intensywności. Trzy różne długości fal emitowane przez panel mają klinicznie potwierdzoną skuteczność w terapii fotobiomodulacyjnej. Fotomodulacja to proces, w którym energia świetlna, działając bezpośrednio na komórki, aktywuje zmiany fotomechaniczne w strukturze komórkowej. Zabieg usprawnia naprawę tkanek i skóry, jednocześnie redukując stany zapalne i zaczerwienienia. Może również poprawić inne procesy, takie jak krążenie krwi i odnowa biologiczna komórek.

Charakterystyka techniczna Tri-Wave MD

Urządzenie posiada 20 gotowych ustawień dla zabiegów na skórę i ciało oraz gotowych protokołów  zabiegowych. Również moc naświetlania można indywidualnie regulować. Komfort dla pacjenta zapewnia technologia aktywnego powietrza i funkcja wymuszonej regulacji chłodzenia, zapobiegająca przegrzaniu. Tri-Wave MD ma regulowane ustawienia mocy i można nim sterować za pomocą panelu dotykowego. Oprogramowanie jest także stale aktualizowane.