Renuvion to innowacyjny system, pochodzący z USA. Łączy działanie gazu – helu z częstotliwością radiową. W wyniku tego powstaje plazma, wnikająca w głębokie warstwy skóry. Daje to możliwość jej napinania bez interwencji chirurgicznej, ponieważ prowadzi do celowego skurczu włókien tkanki łącznej. Idealna temperatura pracy stymuluje również tworzenie nowego kolagenu i elastyny. Renuvion nie powoduje skutków ubocznych. Jakie zalety niesie za sobą stosowanie technologii Renuvion w kosmetologii i medycynie estetycznej?

Czym jest Renuvion?

Renuvion wykorzystuje połączenie plazmy helowej i częstotliwości radiowej (RF). Generowana w ten sposób energia cieplna prowadzi do skurczu tkanek. To nagrzewanie następuje bardzo szybko, a powrót do stanu wyjściowego (schładzanie) trwa najwyżej sekundę. Technologia ta jest obecna na rynku amerykańskim od wielu lat i początkowo była stosowana w chirurgii laparoskopowej leczenia endometriozy, ponieważ jest łagodna dla otaczających ognisko tkanek i narządów. Urządzenie Renuvion, jako owoc wieloletnich badań naukowych, testów i udoskonaleń, jest również uniwersalnym aparatem elektrochirurgicznym z pełnymi funkcjami monopolarnymi i bipolarnymi, co pozwala zaoszczędzić czas i przestrzeń w gabinecie. System Renuvion jest przeznaczony do użytku z kompatybilnymi generatorami elektrochirurgicznymi dostarczającymi energię o częstotliwości radiowej i / lub plazmy helowej do cięcia, koagulacji i ablacji tkanek miękkich podczas zabiegów.

Wskazania do zastosowania Renuvion

Podstawowym zastosowaniem technologii Renuvion w medycynie estetycznej jest zwiotczenie skóry. To problem wielu osób, zwłaszcza w starszym wieku, po ciąży lub po znacznej utracie wagi. Proces starzenia się twarzy i szyi rozpoczyna się pod koniec drugiej i na początku trzeciej dekady życia i jest związany przede wszystkim z utratą jędrności i elastyczności. Dotychczasowe metody leczenia były ograniczone i w wielu przypadkach nie dawały pożądanych rezultatów. W zależności od genezy problemu z jakością skóry, na przykład po liposukcji, możliwą konsekwencją były wgniecenia, nierówności lub zwiotczenie skóry. Po takim zabiegu dodatkowo należało podjąć kroki mające na celu ujędrnienie skóry.

Liposukcja. Najlepsze efekty Renuvion uzyskuje się po liposukcji. Po usunięciu tłuszczu strumień zimnej plazmy tonizuje tkankę od wewnątrz, podobnie jak w przypadku zabiegu laserowego. Jednak w przeciwieństwie do lasera leczenie plazmą nie ma efektu rozgrzewającego. Wiązka energii ma ograniczony zasięg i tkanka ponownie schładza się w ułamku sekundy poprzez działanie helu. W ten sposób otaczające struktury są jeszcze bardziej chronione, a ryzyko, w porównaniu z leczeniem laserowym, jest znacznie mniejsze z jednocześnie lepszym efektem.

Niezależnie od rodzaju wykonanej liposukcji po usunięciu tłuszczu pozostaje pewna ilość wolnej przestrzeni, w którą wnika tkanka łączna. Skóra jest wiotka i należy ją wygładzić. Długą rękojeść Renuvion wprowadza się pod skórę przez te same małe nacięcia, które powstały w skórze podczas liposukcji. Chłodna plazma prowadzi do skurczu tkanki łącznej, a tym samym do wygładzenia leżącej na niej skóry. Strumień plazmy jest generowany przez rękojeść urządzenia i dociera do każdego punktu leczonego obszaru.

Rewolucyjne cechy systemu Renuvion

Sprawdzona technologia

System Renuvion wywodzi się z chirurgii laparoskopowej, gdzie z powodzeniem stosowany był w małoinwazyjnych zabiegach, takich jak usuwanie ognisk endometriozy.

Bezpieczeństwo

Opatentowana technologia pozwala na precyzyjne i kontrolowane dostarczanie ciepła. Szybkie nagrzewanie z prawie natychmiastowym efektem chłodzenia minimalizuje ryzyko przegrzania i oznacza rezygnację z uciążliwego monitorowania temperatury.

Zachęcamy do umówienia wizyty z naszym diagnostą, który pomoże wybrać dogodną metodę terapii systemem Renuvion.