Laser Vectus to urządzenie, którego technologię doceniają eksperci w dziedzinie dermatologii oraz medycyny estetycznej na całym świecie. Uznawany jest za jeden z najbardziej zaawansowanych laserów diodowych do trwałego usuwania owłosienia oraz redukcji przebarwień skóry. Jego skuteczność to efekt wieloletniej pracy firmy Palomar Medical Technologies oraz naukowców z Harvard University. Lata testów i wprowadzania niezbędnych poprawek doprowadziły do powstania narzędzia, które umożliwia bezpieczną, a przy tym niezwykle trwałą depilację włosów na całym ciele. Co decyduje o dużej skuteczności lasera Vectus?

Zabiegi laserowe w Klinice OT.CO

Czym jest laser do depilacji Vectus?

Laser Vectus to najnowocześniejsza technologia przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia i przebarwień skóry. System został stworzony przez naukowców Harvard University i posiada certyfikat FDA potwierdzający skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów wykonywanych przy jego użyciu. Działanie lasera Vectus opiera się na emisji wiązki światła o długości fali 810 nm.

Emitowane przez laser światło zostaje pochłonięte przez melaninę, barwnik występujący we włosach, co doprowadza do termicznej destrukcji mieszków włosowych. Powtórzenie zabiegu 4 – 6 razy pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia wybranej części ciała.  W medycznym laserze diodowym Vectus wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań, które pozwoliły na osiągnięcie tak wysokiej efektywności klinicznej przy zachowaniu bezpieczeństwa oraz komfortu pacjenta.

Wskazania do zabiegu z użyciem lasera Vectus

Laser diodowy Vectus najczęściej wykorzystuje się do przeprowadzenia depilacji. Usunięcie nadmiernego owłosienia może zostać przeprowadzone na różnych partiach ciała, w tym:

  • twarzy,
  • szyi i karku,
  • plecach,
  • kończynach górnych i dolnych,
  • brzuchu,
  • miejscach intymnych.

Cena i czas trwania zabiegu zależą od intensywności owłosienia oraz indywidualnych cech, takich jak poziom pigmentacji włosów.  Do trwałego ich usunięcia potrzebna jest zwykle seria  4 – 6 zabiegów.

Laser Vectus z powodzeniem używa się również do likwidowania określonych rodzajów przebarwień skóry, dzięki eliminowaniu skupisk melaniny. Miejsca z nadmierną koncentracją barwnika poddane działaniu lasera stają się chwilowo bardziej widoczne, a później ulegają złuszczeniu. Zabieg należy powtórzyć 2 – 3 razy.

Rewolucyjne cechy lasera Vectus

Vectus jako jedyny laser na świecie korzysta z technologii Skintel, czyli inteligentnego czytnika rozpoznającego ilość melaniny w skórze. Informacja o poziomie barwnika przesyłana jest za pomocą Wi-Fi do systemu komputerowego w laserze. Wyniki pomiaru są analizowane, aby indywidualnie dobrać  parametry zabiegu.  Pozwala to na zastosowanie odpowiedniej energii bez ryzyka poparzenia.

W laserze Vectus zastosowano również nowoczesną technologię Photon Recycling. Dzięki niej raz wytworzona wiązka światła po odbiciu od skóry jest powtórnie skierowana w stronę depilowanego obszaru. Zmniejsza to ilość potrzebnej do zużycia w trakcie zabiegu energii, maksymalnie wykorzystując możliwości urządzenia.

Ponadto komfort depilacji przy użyciu lasera Vectus zapewnia specjalna głowica Advanced Contact Cooling. Technologia ta pozwala  na chłodzenie skóry przed, w trakcie i po emisji światła. Końcówka  mająca kontakt z ciałem utrzymuje temperaturę około 0 – 5 stopni Celsjusza, zmniejszając, odczuwane zwykle przy mniej zaawansowanych systemach, pieczenie.

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką i umówienie się na zabieg z wykorzystaniem nowoczesnego lasera do depilacji Vectus.