Problemy z prawidłowym krążeniem krwi oraz tlenu w żyłach ma wiele osób. Brak profesjonalnego leczenia w takim przypadku doprowadza do zakrzepicy żył głębokich. Jej konsekwencją jest zespół pozakrzepowy, który może się rozwijać nawet do dwóch lat po wystąpieniu zakrzepicy żył głębokich.
Jako zespół pozakrzepowy określa się ogół powikłań oraz zmian w układzie żylnym wynikających z przebytej zakrzepicy żył głębokich. Do najczęstszych objawów zespołu zakrzepowego zalicza się obrzęk nóg, ciągle towarzyszące uczucie ciężkości nóg, twardnienie tkanek oraz wypryski i zmiany na skórze, w tym również owrzodzenia.

U pacjentów z zespołem pozakrzepowym obserwuje się również przeciążenie oraz niewydolność żył, ból w nogach podczas długiego przebywania w pozycji stojącej oraz blizny po owrzodzeniach i zniekształcenia tkanki podskórnej.

Schorzenie to niestety w dużej mierze wpływa na wygląd nóg, dlatego jest nie tylko problemem natury zdrowotnej, ale również estetycznej. Wymaga profesjonalnego leczenia, rehabilitacji oraz zmian w codziennych nawykach osoby chorej. Nasza klinika oferuje profesjonalne oraz kompleksowe leczenie zespołu pozakrzepowego pod czujnym okiem doświadczonych lekarzy.

Polecane zabiegi