Widoczne na skórze owrzodzenia żylne to rany o charakterze przewlekłym, które nie mają skłonności do gojenia się. Dodatkowo schorzenie to przysparza ból, ponieważ rany pozostają ciągle otwarte, i narażone są na kontakt z bakteriami. Dlatego też rany towarzyszące owrzodzeniu żylnemu są sączące i mogą wytwarzać nieprzyjemny zapach. Z tego względu owrzodzenie żylne jest uporczywym schorzeniem, które wpływa na nasz wygląd oraz samoocenę.

Za przyczynę ich powstawania odpowiedzialne są problemy z przewlekłą niewydolnością żylną.
Jeśli na nogach pojawiają się widoczne pajączki oraz żyły, nie należy ich bagatelizować. Mogą one świadczyć właśnie o niewydolności żylnej, czyli problemach z krążeniem krwi w żyłach. Brak odpowiedniej reakcji może przyczynić się do powstania owrzodzenia żylnego.

Owrzodzenie żyle to schorzenie uwidaczniające się w większości przypadków na kończynach dolnych. Ich umiejscowienie to okolice kostki od wewnętrznej strony kości skokowej. Jednak owrzodzenie żylne występuje również w okolicach goleni i ud wpływając na estetykę wyglądu nóg.

Na szczęście jest to problem, który można skutecznie leczyć pod warunkiem wyeliminowania przyczyny jego powstawania. W naszej klinice oferujemy pełną diagnostykę oraz profesjonalne leczenie owrzodzenia żylnego pod opieką doświadczonych lekarzy specjalistów.

Polecane zabiegi