Wraz z wiekiem kształt i owal twarzy ulegają zmianie. Jest to proces nieunikniony, a wszystko za sprawą utraty jędrności oraz elastyczności skóry, czego efektem jest opadnięcie policzków, uwidocznienie się bruzd oraz zanik linii żuchwy.

Kształt żuchwy znacznie wpływa na wizualny wygląd twarzy oraz ocenę wieku. Krzywa żuchwa wynikająca z predyspozycji genetycznych lub na skutek starzenia się skóry dodaje lat. Ponadto linia żuchwy wpływa na ogólny kształt twarzy oraz na jej proporcje. Problem krzywej oraz osuniętej żuchwy dotyczy osób zazwyczaj po 40. roku życia, kiedy to skóra posiada widoczne cechy starzenia się.

Krzywa żuchwa może również pojawić się w młodym wieku na skutek doznanych urazów. Negatywnie wpływa na kształt całej twarzy dlatego stanowi bardzo ważny element estetyczny, prowadzący do braku akceptacji swojego wyglądu. Dlatego wiele osób zarówno młodych, jak i starszych decyduje się na zredukowanie tego problemu.

Oczywiście można opóźniać procesy starzenia się skóry poprzez odpowiednie kosmetyki. Warto również korzystać ze sposobów na pozbycie się już powstałego zaniku linii żuchwy, jakimi są profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Ich zadaniem jest ujędrnienie skóry oraz stymulacja kolagenu odpowiedzialnego za jej sprężystość. Ponadto zabiegi pozwalają na widoczne uniesienie linii żuchwy oraz korektę ewentualnej asymetrii. Modelowanie twarzy pozwala skorygować profil twarzy oraz pozbyć się krzywizn negatywnie wpływających na ogólny wyraz twarzy. Najskuteczniejsze zabiegi na redukcję krzywej żuchwy przedstawiamy poniżej.

Polecane zabiegi