Większość osób na całym świecie ma kompleksy dotyczące swojego wyglądu. Najczęściej są to nieodpowiedni wzrost, niedoskonała figura oraz zbyt duży nos. Mały i zgrabny nos jest atutem wobec ówczesnych kanonów piękna.

Nos jest to narząd, który pełni wiele ważnych funkcji w naszym organizmie. Najważniejszą z nich jest to, że stanowi przepływ powietrza w procesie oddychania, ponadto stanowi barierę ochronną przed zanieczyszczeniami, tak aby nie dostały się one do płuc. Kolejną równie ważną funkcją jest węch. To właśnie przez nos czujemy różne zapachy.

Nos usytuowany jest centralnie na środku twarzy, dlatego przykuwa uwagę podczas rozmowy czy wymienianych spojrzeń. Często jego defekt bywa barierą w stosunkach międzyludzkich, komunikacji, ale i także zaburza pewność siebie. Osoby czujące dyskomfort z powodu posiadania zbyt dużego nosa są bardziej skryte, niedostępne, zamknięte w sobie, ciche.

Co zrobić, aby nos był idealny?

Niektórzy ludzie, zwłaszcza kobiety, wydają fortunę na kursy makijażu, aby poznać techniki pozwalające zatuszować zbyt duży nos. Codziennie spędzają godziny przed lustrem, aby różnymi technikami skorygować swój defekt. Oprócz zdobytej wiedzy potrzeba jeszcze choć trochę zdolności manualnych. Efekt końcowy nie zawsze jest zadowalający, co tylko wzmaga jeszcze większą frustrację.

Jeszcze inni myślą o interwencji chirurgicznej, aby uzyskać idealny kształt swojego nosa. Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej nie jest łatwa, pacjenci boją się bólu, skutków ubocznych, długotrwałej opuchlizny. Strach często jest silniejszy niż marzenie o zgrabnym, małym nosie. Obawy są zupełnie niepotrzebne, ponieważ operacja plastyczna nosa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, pozwalającym cieszyć się z długotrwałych efektów widocznych tuż po zejściu opuchlizny. Istnieją dwie techniki operacji nosa metoda otwarta i zamknięta. Metoda otwarta pozwala na lepszy dostęp do pola operacyjnego, polega ona na cięciu słupków nosa. Metoda zamknięta wykonywana jest zaś przez dziurki od nosa. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub w pełnej narkozie, dlatego nawet osoby o niskim progu bólu nie muszą martwić się o to czy wytrzymają dyskomfort. Korekcja nosa jest polecana osobom, których nos jest asymetryczny, rzuca się w oczy, nie pasuje do reszty twarzy.

Nie zwlekaj i pozbądź się kompleksów razem z naszą kliniką OT.CO i dostępną w niej szeroką ofertą zabiegów. Profesjonalne podejście naszych lekarzy oraz indywidualne konsultacje pozwolą dobrać najlepszą metodę skorygowania defektów.

Proponowane metody leczenia, zabiegi, konsultacje