fbpx

Wraz z upływem czasu naturalne jest, że skóra twarzy traci jędrność i pojawiają się pierwsze zmarszczki i oznaki starzenia. Jednak nowoczesna medycyna umożliwia nie tylko skuteczną walkę z powstałymi oznakami starzenia, ale również przeciwdziałanie ich powstawaniu. Jednym z innowacyjnych zabiegów na odmłodzenie i regenerację skóry jest redermalizacja. Na czym polega i co zyskujemy decydując się na zabieg redermalizacji?

Na czym polega redermalizacja?

Zabieg redermalizacji to proces, który odbudowuje oraz stymuluje skórę. Oznacza to, że redermalizacja jest doskonałą metodą prewencji oraz walki z już powstałymi oznakami starzenia się skóry. Z tego powodu nie ma ograniczeń wiekowych co do przeprowadzania redermalizacji. Zabieg zapobiega powstawaniu wolnych rodników, reguluje proces oddychania skóry oraz głęboko ją nawilża. W efekcie skóra błyskawicznie wygląda młodziej, dlatego różnice widać już po pierwszym zabiegu.

redermalizacja w warszawie

Redermalizacja w Warszawie

Jak osiąga się tak spektakularne efekty?

Redermalizacja oparta jest na preparatach, których głównym składnikiem jest kwas bursztynowy (bursztynian sodu) oraz kwas hialuronowy. Bursztynian to niezwykły składnik, który nie tylko zapewnia silną regenerację skóry, ale również pobudza syntezę podstawowych struktur białkowych skóry, czyli kolagenu i elastyny. Ponadto bursztynian dotlenia skórę, która w efekcie samodzielnie reguluje proces oddychania, a to z kolei poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność i sprężystość skóry.

Zabieg redermalizacji

Połączenie kwasu bursztynowego wraz z kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt młodej i promiennej skóry. Warto też wiedzieć, że zabiegowi redermalizacji może być poddawana nie tylko twarz, ale również szyja, dekolt i dłonie, a nawet wewnętrzna strona ud i ramion.

Jak wygląda zabieg redermalizacji?

Redermalizacja to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu preparatów pod powierzchnię skóry wykorzystując mezoterapię. Jednak nie należy traktować tych pojęć zamiennie, ponieważ mezoterapia, a redermalizacja wykorzystują odmienne substancje wstrzykiwane w skórę podczas zabiegu.

Zabieg redermalizacji jest praktycznie bezbolesny i nie pozostawia siniaków oraz zaczerwienień na skórze. W przypadku niskiej tolerancji na ból wykorzystuje się kremy znieczulające, aby zabieg był komfortowy. Ponadto redermalizacja jest zabiegiem stosunkowo krótkim i trwa od 15 do 20 minut. Aby była skuteczna należy powtórzyć ją kilkukrotnie w odstępie od 10 do 14 dni po wykonaniu pierwszego ostrzykiwania. Natomiast dla podtrzymania efektu warto wykonać pojedynczy zabieg raz na 3 miesiące.

Dobór i proporcje wstrzykiwanych substancji są wybierane przez lekarza prowadzącego na podstawie wywiadu oraz oceny kondycji skóry. Dlatego warto wybierać doświadczone gabinety takie jak klinika OT. CO Clinic w Warszawie.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu redermalizacji może być zbytnia ekspozycja skóry na promienie UV, palenie papierosów lub skutki uboczne niektórych zabiegów medycyny estetycznej, jak blizny i przebarwienia – mówi lekarz medycyny estetycznejOT. CO Clinic w Warszawie.

Bursztynian sodu wraz z kwasem hialuronowym skutecznie odświeżą i odmłodzą skórę, która została narażona na czynniki szkodliwe, sprawiające, że skóra jest niedotleniona. Z kolei w przypadku przebarwień i cieni pod oczami redermalizacja efektywnie je zmniejszy, przywracając zdrowy wygląd skóry1.

Dlatego też warto zdecydować się bez względu na wiek na zabieg, jakim jest redermalizacja. Warszawa to miasto, które oferuje liczne gabinety kosmetyczne, jednak zaleca korzystać się z tych sprawdzonych.Oczywiście w pewnych przypadkach nie zaleca się uczestnictwa w zabiegu. Przeciwwskazaniem jest ciąża, okres karmienia piersią, trądzik, opryszczka oraz uczulenie na którykolwiek ze wstrzykiwanych składników. Również w przypadku skłonności do występowania blizn przerostowych warto skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o zabiegu.

  1. Źródło: Derma News, Stowarzyszenie lekarzy dermatologów estetycznych, Międzynarodowe Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging.
Klinika OT.CO

Klinika OT.CO

„Nasza klinika medycyny estetycznej tworzona jest przez zespół lekarzy, którzy z czystym sumieniem pomiędzy słowami „praca” i „pasja” mogą postawić znak równości. Robimy to, co od zawsze było naszym zamiłowaniem i kochamy to, co robimy. Nie pomagamy Pacjentom zmieniać wyglądu – pomagamy im odmienić swoje życie na lepsze. To zdecydowanie ważniejsza idea. Oni cieszą się lepszym wizerunkiem, a my cieszymy się ich szczęściem – ciężko ocenić, czyja radość jest większa.”