Laser to skoncentrowana wiązka światła o określonej długości fal promieniowania oraz mocy. Z czasem właściwości laseroterapii zaczęto wykorzystywać w kosmetologii i medycynie estetycznej do usuwania defektów skórnych oraz odmładzania cery (działanie anty-aging). Można więc stwierdzić, że współczesna medycyna estetyczna wiele dziś zawdzięcza laserom. Laseroterapia pozwala na mało inwazyjne działanie, dzięki czemu okres rekonwalescencji po zabiegach został skrócony do minimum.

Z pomocą lasera usuniesz przebarwienia, popękane naczynka i żylaki, niechciane owłosienie, pieprzyki, kurzajki, znamiona, zaskórniki, brodawki, a nawet blizny i rozstępy. Dla wielu pacjentów olbrzymią pomocą jest również laserowe usuwanie tatuażu, który stał się przykrą pamiątką z przeszłości.

Rodzaje laserów wykorzystywanych w klinice OT.CO w Warszawie

Zadaniem laserów w medycynie estetycznej jest celowe działanie na tkanki, które pod wpływem energii świetlnej stymulowane są do regeneracji. Wykorzystywane w naszej klinice lasery dają nam wiele możliwości działania. W swojej ofercie posiadamy zabiegi wykonywane z zastosowaniem laserów frakcyjnych CO2 marki Lutronic, laserów ablacyjnych, a także lasera Cutera. Laser frakcyjny CO2 idealnie sprawdza się w leczeniu blizn, rewitalizacji i odmłodzenia skóry. Lasery ablacyjne złuszczają naskórek, stymulując jego regenerację, dzięki czemu wykorzystywane są jako peeling laserowy w walce z przebarwieniami i ostudą (melasma). Natomiast laserem Cutera usuniemy między innymi przebarwienia, pęknięte naczynka, rumień, naczyniaki rubinowe, czy teleangiektazje na twarzy lub nogach. Podczas każdego zabiegu jednak rodzaj oraz moc lasera dostosowywana jest do oczekiwanych rezultatów, a także indywidualnych potrzeb pacjenta.

Zaletą laseroterapii jest możliwość wykonania zabiegu u osób w każdym wieku, ponieważ wykorzystywana wiązka światła działa selektywnie i nie uszkadza sąsiadujących tkanek, nerwów i naczyń krwionośnych. Zabieg jednak wymaga wiele precyzji i doświadczenia, które możemy Ci zagwarantować w naszej klinice. Idealną porą na wykonywanie zabiegów laserowych jest jesień i zima ze względu na ograniczoną ilość światła słonecznego, które może przyczyniać się do tworzenia przebarwień w miejscu wykonywania zabiegu oraz utrudniać gojenie. Tuż po wykonaniu laseroterapii należy jednak stosować kremy przyspieszające regenerację skóry oraz filtry słoneczne.

Laseroterapia – wskazania

Istnieje wiele wskazań do laseroterapii. Wśród wykonywanych w klinice OT.CO zabiegów wyróżnić można:

Laseroterapia jest jednak również wykorzystywana w zabiegach odmładzających, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Dzięki zabiegom laserowym możesz więc wypłycić swoje zmarszczki, wygładzić cerę, usunąć przebarwienia oraz rozświetlić skórę, a uzyskane efekty prezentują się w pełni naturalnie przez długi czas. Możliwość uzyskania efektu liftingu bez użycia skalpela jest cennym dorobkiem medycyny estetycznej.

Laseroterapia – przeciwwskazania

Mimo że zabiegi laserowe można wykonywać w każdym wieku, to istnieją przeciwwskazania, które dyskwalifikują pacjenta z zabiegu. Laseroterapię odradza się osobom:

  • z chorobami nowotworowymi,
  • w ciąży i podczas karmienia piersią,
  • z niewyrównaną cukrzycą,
  • cierpiącym na infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze,
  • przyjmującym leki fotouczulające,
  • posiadającym rozrusznik serca,
  • z arytmią serca oraz ostrą niewydolnością krążenia,
  • nadwrażliwym na światło.

Laseroterapia – cena, opinie pacjentów

Zabiegi laserowe w Warszawie nie są bolesne, a czas ich wykonywania to zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Wielu pacjentów chwali sobie łatwą rekonwalescencję po wykonywanych zabiegach, które są mało inwazyjne dla skóry. Na ostateczne rezultaty zabiegów trzeba jednak poczekać, ponieważ działanie lasera pobudza komórki skóry do regeneracji, która zajmuje kilka tygodni. Proces ten może przyspieszyć poprzez stosowanie kremów i dermokosmetyków ułatwiających regenerację i gojenie skóry.

Zabiegi laserowe w Klinice OT.CO

W zależności od oczekiwanych rezultatów stosuje się jeden zabieg lub serię kilku zabiegów w odstępach co kilka tygodni. Ostateczną ilość zabiegów w porozumieniu z pacjentem ustala lekarz na podstawie oceny uzyskanych efektów. Cena zabiegu laserowego uzależniona jest od jego rodzaju oraz obszaru zabiegowego.

Klinika OT.CO

Klinika OT.CO

"Nasza klinika medycyny estetycznej tworzona jest przez zespół lekarzy, którzy z czystym sumieniem pomiędzy słowami „praca” i „pasja” mogą postawić znak równości. Robimy to, co od zawsze było naszym zamiłowaniem i kochamy to, co robimy."

#Rozstępy #Zmarszczki i kurze łapki #Brodawki #Cera trądzikowa #Kurzajki #Plamy starcze #Rozszerzone pory #Pajączki na nogach #Pajączki naczyniowe #Rozszerzone naczynka #Żylaki