Każdy z nas marzy o pięknej i szczupłej sylwetce, której można pozazdrościć. Aby ją osiągnąć, warto zadbać zarówno o prawidłową dietę, jak i aktywność fizyczną. Zdarza się jednak, że ciężko jest pozbyć się lokalnego otłuszczenia z niektórych partii ciała, np. na podbródku, brzuchu, pośladkach, kolanach, plecach, ramionach, bryczesach, łydkach lub udach.

Na ratunek przychodzi tutaj liposukcja, który pozwala skutecznie pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Dzięki niemu nie tylko wymodelujesz swoją sylwetkę, ale również wyrzeźbisz brzuch bez intensywnych ćwiczeń 7 dni w tygodniu.

Odsysanie tłuszczu (liposukcja) – co to jest?

Zabieg odsysania tłuszczu, nazywany też liposukcją polega na bezpiecznym zredukowaniu tkanki tłuszczowej w miejscach, z których trudno się jej pozbyć w wyniku tradycyjnego odchudzania. Najpopularniejsza jest liposukcja brzucha, liposukcja ud, a także podbródka, kolan, pośladków, pleców, ramion, bryczesów lub łydek. Warto jednak pamiętać, że zabieg nie jest metodą odchudzania, a jedynie sposobem na usunięcie nadmiaru lokalnych złogów tkanki tłuszczowej, czego efektem jest wymodelowanie wybranych części ciała.

Zaletą liposukcji jest trwałe usunięcie komórek tłuszczowych, dzięki czemu uzyskane rezultaty pozostają z nami na długi czas. Zabieg ma również pozytywny wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo

Odsysanie tłuszczu w naszej klinice wykonywane jest przez doświadczonych specjalistów oraz z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi. Przed wykonaniem zabiegu lekarz zleca podstawowe badania laboratoryjne, które są podstawą kwalifikacji pacjenta do liposukcji. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny dla podopiecznych, a okres rekonwalescencji udało nam się skrócić do minimum.

Z naszej wieloletniej praktyki wynika, że doskonałym uzupełnieniem terapii jest skorzystanie z porad dietetyka, który ustalając właściwy plan żywienia, pomaga spotęgować uzyskane rezultaty zabiegu oraz zachować je na dłużej. Wielu pacjentów decyduje się również na pomoc fizjoterapeutów, dzięki czemu po zabiegu mogą szybko powrócić do normalnego funkcjonowania.

Liposukcja – cena, rodzaje

Odsysanie tłuszczu ma długą historię, a każda nowa technika stawała się bezpieczniejsza oraz mniej inwazyjna dla pacjenta. Dzięki temu obecnie odsysanie tkanki tłuszczowej jest bezpieczne dla pacjenta, a ryzyko powikłań niższe niż kiedykolwiek. W efekcie zabieg można wykonać za pomocą sprężonego powietrza, lasera lub ultradźwięków, co jest bezpieczne dla sąsiadujących z komórkami tłuszczowymi (adipocytami) naczyń krwionośnych oraz nerwów.

Decydując się na zabieg liposukcji, warto wybrać metodę, która nie tylko dba o redukcję tkanki tłuszczowej, ale również o rozciągniętą przez nią skórę. Idealnym zabiegiem jest liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo połączona z zabiegiem Renuvion.

Odsysanie tłuszczu Liposukcja Vaser Lipo i Renuvion

Nowoczesne urządzenie Vaser Lipo umożliwia szybkie i co ważne – bezbolesne odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków. Jedyny dyskomfort podczas zabiegu związany jest z wprowadzeniem pod skórę specjalnej sondy emitującej ultradźwięki oraz z założeniem szwów na zakończenie terapii. Technologia Vaser Lipo przynosi podwójne korzyści, ponieważ z jednej strony pozwala pozbyć się niechcianego tłuszczu z wybranych obszarów ciała, a z drugiej umożliwia jego przeniesienie (lipotransfer) do miejsc wymagających wypełnienia.

Działanie ultradźwięków polega na stopniowym rozpuszczaniu tkanki tłuszczowej. Dzięki temu zabieg działa nie tylko wyszczuplająco, ale również modelująco lub odmładzająco. Urządzenie Vaser Lipo jest rekomendowane przez specjalistów ze względu na jego bezpieczeństwo. Wykorzystywane ultradźwięki działają jedynie precyzyjnie na komórkach tłuszczowych, co pozwala uniknąć uszkodzenia okolicznych nerwów, naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej.

Doskonałym uzupełnieniem odsysania tłuszczu urządzeniem Lipo Vaser jest wykorzystanie zimnej plazmy Renuvion. Liposukcja w połączeniu z tym zabiegiem umożliwia obkurczenie i ujędrnienie zwiotczałej skóry, która jest wynikiem odsysania tkanki tłuszczowej. Dzięki temu po zabiegu skóra pacjenta jest gładka i jędrna, a co najważniejsze obwód wybranego miejsca jest zauważalnie zredukowany. Połączenie tych dwóch metod pozwala więc uzyskać efekt modelowania sylwetki 4D.

Jego istotą jest jednoczesne wykorzystanie właściwości fal radiowych, podczerwieni, masażu ssąco-próżniowego oraz mechanicznego. Pozwala to nie tylko zredukować tkankę tłuszczową, ale również co już zostało wspomniane – zmniejszyć obwód wybranej partii ciała.

Liposukcja ultradźwiękowa – opinie naszych Klientów

Zabieg odsysania tłuszczu Vaser Lipo w klinice OT.CO w Warszawie pozwala zmniejszyć obwody wybranych partii ciała. Decydując się na zabieg masz pewność, że oddajesz się w ręce doświadczonych lekarzy, którzy regularnie dbają o swoje kształcanie i rozwój, aby nieść swoim pacjentom profesjonalną pomoc. Nasi podopieczni chwalą sobie bezbolesność zabiegu, ponieważ terapia przebiega w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Mimo że czas jego trwania to niekiedy nawet 3-4 godziny, to każdy pacjent pozostaje pod ciągłą obserwacją personelu medycznego, który stoi na straży jego bezpieczeństwa.Wiele osób chwali sobie także sam proces rekonwalescencji, który co prawda trwa około 14 dni, jednak nie stanowi przeszkody dla normalnego funkcjonowania. Pozytywnym zaskoczeniem dla pacjentów są również natychmiastowe efekty, jakie daje odsysanie tłuszczu.

Cena zabiegu liposukcji zaczyna się już od 6000zł, a ostateczna kwota uzależniona jest od kliniki oraz miejscowości, w której jest wykonywany. Zadowoleni pacjenci potwierdzają, że możliwość pozbycia się na trwałe niechcianych komórek tłuszczowych sprawia, że zabieg jest w 100% wart swojej ceny.