fbpx

Wpływ diety na nasze zdrowie nie ulega wątpliwości. Przyjęło się nawet powiedzenie, że „jesteś tym, co jesz”. Dobra dieta buduje nasz organizm, niewłaściwa – rujnuje. Warto więc wiedzieć jak się odżywiać, by być zdrowym, ot co.

Dlaczego dieta jest ważna?

Pokarm dostarcza naszemu organizmowi składników odżywczych. Są nimi witaminy i minerały niezbędne do wzrostu, rozwoju oraz regeneracji organizmu. Nieodpowiednia dieta to pokarmy, które nie zapewniają organizmowi wystarczającej ilości składników odżywczych. Jej skutkiem są niedobory witamin, które pociągają za sobą szereg chorób i dolegliwości, takich jak anemia, zmiany skórne, suchość skóry, wypadanie włosów, osłabienie paznokci czy zaburzenia koncentracji.

Oprócz diety bogatej w składniki odżywczej ważne jest także to, aby dieta była zbilansowana. Co należy rozumieć pod pojęciem zbilansowanej diety? To, że z ilością składników potrzebnych organizmowi nie można przeginać w żadną stronę. Szkodliwy może być zarówno niedobór jak i nadmiar, np. tłuszczy, które w zbyt dużej ilości powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej, a to z kolei prowadzi do otyłości, miażdżycy, a w końcu nawet do zawału mięśnia sercowego.

Jak bardzo dieta jest ważna?

Skoro mamy już jasność, że dieta jest ważna z punktu widzenia naszego zdrowia, czas na określenie jak bardzo jest ona istotna w utrzymaniu dobrego stanu naszego organizmu. Przyjmuje się, że czynniki wpływające na zdrowie można pogrupować następująco:

  • styl życia (w tym dieta) – 51%
  • czynniki zewnętrzne – 23%
  • genetyka – 16%
  • służba zdrowia – 10%

Widać więc, że dieta należy do grupy czynników, które aż w 50% wpływają na nasze zdrowie. Jeśli chcemy, by nic nam nie dolegało, warto zdrowo się odżywiać, ot co.

A jaka jest ważność diety dla urody?

Bardzo duża. Odżywienie organizmu zazwyczaj widoczne jest już na pierwszy rzut oka – właśnie po wyglądzie. Zamiast wydawać pieniądze na kosmetyki, warto zadbać o prawidłowe odżywienie, które pozwoli utrzymać dobry wygląd przez jak najdłuższy czas. Zdrowa dieta sprawi, że włosy będą gęste i lśniące, a skóra jędrna i pozbawiona zmarszczek oraz niedoskonałości. Zdrowa dieta pozwoli także spowolnić procesy starzenia się.

A zatem by dla Twojego zdrowia oraz wyglądu czas wolniej tykał, trzymaj się porad dietetyka! Wiedzę na temat tego, jak się odżywiać możesz czerpać z artykułów, które na bieżąco będziemy zamieszczać w tym dziale. Bo naszą misją jest dbałość o Twoje zdrowie, nie tylko poprzez wykonywanie zabiegów, ale także poprzez edukowanie, ot co.

Klinika OT.CO

Klinika OT.CO

„Nasza klinika medycyny estetycznej tworzona jest przez zespół lekarzy, którzy z czystym sumieniem pomiędzy słowami „praca” i „pasja” mogą postawić znak równości. Robimy to, co od zawsze było naszym zamiłowaniem i kochamy to, co robimy. Nie pomagamy Pacjentom zmieniać wyglądu – pomagamy im odmienić swoje życie na lepsze. To zdecydowanie ważniejsza idea. Oni cieszą się lepszym wizerunkiem, a my cieszymy się ich szczęściem – ciężko ocenić, czyja radość jest większa.”