Jest lekarzem laryngologiem, który udziela porad w zakresie otolaryngologii. Pacjenci mogą skorzystać z konsultacji doktora Piotra Lichoty w Klinice OT.CO oraz w Centrum Medycznym Wolmedica. Od początku swojej pracy jest związany z Kliniką Otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Obecnie jest tam zatrudniony jako Starszy Asystent. Jego specjalnością jest właśnie Otolaryngologia Chirurgii Głowy oraz Szyi. Długoletnie doświadczenie połączone z obszerną wiedzą sprawia, że każdy przypadek i schorzenie rozpatruje indywidualnie. Rzetelna diagnostyka pozwala skutecznie włączyć leczenie i uzyskać pożądane efekty.

Ukończone szkoły

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studiował też na Uniwersytecie Medycznym w Sienie (Włochy) oraz Uniwersytecie Medycznym w Lizbonie (Portugalia).

Certyfikaty/kursy/szkolenia

Ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu otolaryngologii. Czynnie i regularnie uczestniczy w wielu krajowych zjazdach oraz sympozjach naukowych.

Kilka słów o mnie

Po roku studiowania we włoskiej Sienie zostałem pasjonatem włoskiej kawy (odbyłem hobbystycznie kurs baristy), włoskiej motoryzacji i szeroko pojętego „dolce vita”.

Jestem fanem windsurfingu i narciarstwa zjazdowego, instruktorem Polskiego Związku Narciarskiego, a w trakcie studiów byłem członkiem kadry zawodniczej narciarstwa zjazdowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Moim mottem życiowym jest nieustanne podnoszenie swoich umiejętności. Zawsze staram się mieć aktualną wiedzę medyczną, dzięki której mogę wdrażać nowoczesne techniki z zakresu otolaryngologii. Dążę do tego, aby w pełni sprostać potrzebom i oczekiwaniom każdego Pacjenta. To właśnie uśmiech na twarzy podopiecznych daje mi największą motywację do pracy!

W trakcie pracy zawodowej stawia na dobrą współpracę z pacjentem i budowanie zaufania jako zasadnicze elementy skutecznego leczenia. Zawsze stara się tłumaczyć i omawiać z pacjentem objętą drogę diagnostyki i leczenia w tym techniki zabiegów operacyjnych.

W Klinice wykonuję zabiegi z zakresu endoskopowej chirurgii nosa i zatok, leczenia chrapania, krwawienia z nosa czy bezdechów.