Doświadczony dietetyk kliniczny. Specjalista z powołaniem, który aktywnie propaguje zdrowe odżywianie. Poprzez artykuły naukowe, media społecznościowe oraz gabinet lekarski, uświadamia pacjentów, że właściwe odżywienie organizmu jest niezbędne w celu zapobiegania chorobom autoimmunologicznym. Nieustannie pogłębia wiedzę na temat pomocy osobom z alergiami pokarmowymi i problemami jelitowymi. Udziela się publicznie, uczestnicząc w konferencjach naukowych, warsztatach oraz szkoleniach.

Ukończone szkoły

Specjalistka ukończyła studia I i II stopnia o profilu dietetyka na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie zawodowe budowała, odbywając m.in. praktyki w Instytucie Żywności i Żywienia i różnych szpitalach w Warszawie. Przez kilka lat wspierała również Pacjentów w Centrum Medycyny Żywienia i Stylu Życia. Obecnie świadczy swoje usługi w Nestle Polska S.A., jako starszy specjalista do spraw żywienia, gdzie wspiera programy edukacyjne dla pracowników i dzieci oraz realizuje prace nad profilem żywieniowym produktów i komunikację z nimi związaną. Specjalistka prowadzi również poradnictwo żywieniowe i pomaga pacjentom w klinice medycyny estetycznej OT.CO w Warszawie.

Certyfikaty/kursy/szkolenia

Dietetyk kliniczny Katarzyna Kałaska regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach branżowych. W pracy stawia przede wszystkim na kontakt z Pacjentem, zachęcając do zmian w diecie i trybie życia. Aktywnie uczestniczy w licznych konferencjach naukowych oraz warsztatach dla specjalistów.

Kilka słów o mnie

Współcześnie coraz częściej boramy się z problemami z wagą oraz chorobami ze strony układu pokarmowego. Wiele problemów wynika z siedzącego trybu pracy, braku ruchu, czy przewlekłego stresu. Niestety brak wypracowanych właściwych nawyków odżywiania wpływają nie tylko na wzrost wagi, ale również na pogorszenie wyników badań i choroby autoimmunologiczne. Jako dietetyk kliniczny pomagam pacjentom w zmianie nieprawidłowych nawyków żywieniowych, rozpoznaję i leczę choroby autoimmunologiczne dietozależne, a także edukuję, w jaki sposób się odżywiać, aby wzmocnić organizm. Chętnie pomagam swoim pacjentom ucząc ich nie tylko w gabinecie, ale również na warsztatach. Praca jest moją pasją, dlatego chętnie się edukuję, zwłaszcza w tematyce leczenia chorób o charakterze dietozależnym. Interesuję się również wpływem diety wegetariańskiej na organizm. W czasie wolnym lubię podróżować, gotować, tańczyć i odwiedzać teatry.

Publikacje

Dietetyk kliniczny Katarzyna Kałaska chętnie dzieli się swoją wiedzą nie tylko z pacjentami w gabinecie, ale również z szerszą społecznością, publikując swoje artykuły naukowe. W dorobku specjalistki są materiały: