Doświadczony radiolog pochodzący z Białorusi. W zakresie naukowych zainteresowań lekarza radiologii i diagnostyki obrazowej pozostaje ultrasonografia, której temat zagłębia na licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych. Podczas konsultacji lekarskiej uświadamia pacjentów, że USG jest podstawowym badaniem, które pozwala ocenić stan narządów oraz podjąć ewentualne leczenie. Mając na uwadze zdrowie i życie każdego pacjenta, sugeruje profilaktyczne wykonywanie badań lekarskich. Specjalista nieustannie się rozwija, uczestnicząc nie tylko w szkoleniach z zakresu ultrasonografii, ale również w kursach dotyczących rehabilitacji osób z chorobami sercowymi.

Ukończone szkoły

Lekarz kształcił się na uczelniach: Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Medycznym w Mińsku oraz Białoruskiej Państwowej Medycznej Akademii Kształcenia Podyplomowego w Mińsku, gdzie ukończył medycynę oraz medycynę ratunkową. Ponadto uzyskał tytuł magistra na kierunku zarządzanie na Akademii Zarządzania w Mińsku. Zdobywał doświadczenie, pracując jako internista oraz specjalista w zakresie ultrasonografii w szpitalu w Mińsku. W swojej praktyce lekarskiej przez 5 lat spełniał się jako szef oddziału ratunkowego. Lekarz jest w trakcie studiów doktoranckich w dziedzinie doskonalenia zarządzania zakładami opieki zdrowotnej na Białoruskiej Państwowej Medycznej Akademii Kształcenia Podyplomowego w Mińsku. Obecnie specjalista przyjmuje w kilku placówkach medycznych w Warszawie, w tym również w Klinice medycyny estetycznej OT.CO Clinic, świadcząc usługi radiologiczne.

Certyfikaty/kursy/szkolenia

Przeprowadzanie badań z użyciem USG nie polega jedynie na wyświetleniu obrazu przedstawiającego narządy, ale przede wszystkim na omówieniu wyników badania oraz przedstawieniu możliwości dalszej diagnozy. Lekarz Dzmitry Ivanou regularnie uczestniczy w szkoleniach i kongresach naukowych, podnosząc umiejętności teoretyczne i praktyczne. W ostatnich latach ukończył kurs o tematyce ryzyka sercowo – naczyniowego w schorzeniach współistniejących. Lekarz brał również udział w kursach z dziedziny ultrasonografii oraz leczenia rekonwalescencji pacjentów cierpiących na schorzenia ze strony układu nerwowego.

Kilka słów o mnie

Z wykształcenia jestem lekarzem radiologii i diagnostyki obrazowej. Pochodzę z Białorusi, jednak swobodnie prowadzę konsultacje medyczne w języku polskim, angielskim oraz rosyjskim. W swojej praktyce lekarskiej zajmuję się przede wszystkim wykonywaniem badań obrazowych za pomocą ultrasonografu oraz interpretacją wyników przeprowadzonego badania. Sporządzam pomiary, opisuję wykonane badanie wraz z diagnozą, a także wskazuję możliwości leczenia. Specjalizuje się przede wszystkim w badaniach USG:

1) tarczycy,

2) doppler tętnic i żył szyjnych,

3) ślinianek,

4) tkanek miękkich,

5) węzłów chłonnych,

6) jamy opłucnowej,

7) jamy brzusznej,

8) doppler tętnic i żył kończyn górnych i dolnych,

9) doppler tętnic nerkowych,

10) układu moczowego,

11) gruczołu krokowego,

12) piersi,

13) jąder.

Badania USG wykonuję u dorosłych oraz dzieci powyżej piątego roku życia. Jestem lekarzem, który mimo posiadania 9-letniego doświadczenia w pracy zawodowej, regularnie doskonali swoje umiejętności, biorąc udział w kongresach i szkoleniach naukowych. Bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta jest dla mnie celem nadrzędnym, dlatego zachęcam klientów do regularnych badań profilaktycznych.