Wykształcony medyk w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej. Nieustannie rozwija swoje zainteresowania naukowe i zawodowe z dziedziny medycyny estetycznej. Propagatorka rozsądnych i świadomych decyzji dotyczących zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. W swojej praktyce kieruje się zasadą, aby poprawić to, co trzeba, bez ingerencji w struktury działające poprawnie. Nieustannie rozwija swoje umiejętności i wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach, aby świadczyć najwyższej jakości usługi i pomagać pacjentom w walce z oznakami upływającego czasu i kompleksami.

Ukończone szkoły

Lekarka ukończyła studia Na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum w Krakowie o profilu lekarskim. Za wybitne osiągnięcia naukowe kilkakrotnie uzyskała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kontynuując edukację, ukończyła studia podyplomowe w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach w tematyce medycyny estetycznej. Obecnie realizuje specjalizację z chirurgii plastycznej jako rezydent w Szpitalu im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie, gdzie pod okiem doświadczonych lekarzy robi kolejne kroki na ścieżce kształcenia w tym zakresie. Z usług lekarki można skorzystać w klinice medycyny estetycznej OT.CO w Warszawie, gdzie udziela porad i konsultacji oraz przeprowadza zabiegi medycyny estetycznej.

Certyfikaty/kursy/szkolenia

Lekarz Dorota Długosz uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych, aby zapewnić swoim pacjentom najwyższą jakość usług. Pragnie pomóc pacjentom pozbyć się  i poprawić komfort życia, w bezpieczny sposób. Udział w licznych kongresach naukowych i stażach sprawił, że specjalistka celnie rozpoznaje problem oraz umiejętnie dobiera indywidualny plan leczenia.

Kilka słów o mnie

Medycyna estetyczna jest stosunkowo nową branżą medyczną. Trudność i specyfika zawodu polega przede wszystkim na pomocy nie chorym, lecz zdrowym pacjentom poprzez podkreślenie ich naturalnego piękna i młodego wyglądu oraz pozbycie się kompleksów natury estetycznej. Specjalizuję się w wykonywaniu m.in. zabiegów:

– eliminacji zmarszczek z zastosowaniem wypełniaczy tkankowych i toksyny botulinowej,

– usuwania rozstępów,

– modelowania twarzy przy użyciu wypełniaczy tkankowych,

– usuwania znamion i blizn, również pooperacyjnych

– oraz zabiegi w nurcie „smart aging”, mające na celu redukowanie wpływu czasu na wygląd i jakość skóry, poprzez zapobieganie procesom wynikającym ze starzenia się tkanek.

Jako lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej stale doskonalę swoje umiejętności teoretyczne oraz praktyczne, uczestnicząc w kursach, stażach i kongresach naukowych. W swojej pracy propaguję wykonywanie jedynie niezbędnych zabiegów poprawiających wygląd i komfort pacjenta. Stawiam na świadome podejście klienta do procedur medycznych, dlatego chętnie objaśniam wszystkie wątpliwości.

W swojej pracy spotkałam się z przypadkami osób, które uzależniły się od wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Pacjenci nie byli świadomi konsekwencji swoich wyborów. Podczas konsultacji z klientem, jako pierwsze zadaję pytanie: dlaczego chce wykonać taki zabieg, a także przedstawiam wszystkie wady i zalety terapii. Pragnę, aby medycyna estetyczna kojarzyła się ze stawianiem na tzw. smart aging i podkreślaniem naturalnego piękna w niezbędnym zakresie, nie z naciąganiem klienta na niepotrzebny zabieg.

Prywatnie amatorka licznych sportów, zwłaszcza zimowych oraz wodnych, literatury kryminalnej i podróży.