piotr turkowski

Dr Piotr Turkowski

Chirurg plastyczny, lekarz medycyny estetycznej, specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów. Jedyny oficjalnie zarejestrowany w Warszawie członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS), zrzeszającej najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie.

Mimo plasowania się w czołówce ekspertów w przeszczepach włosów w Polsce, nieustannie poszerza wiedzę i praktykę w tym obszarze.

Dr Turkowski jest członkiem wielu prestiżowych kręgów branży medycznej, takich jak: Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz The International Society of Plastic Surgery (ISAPS) czy ISHRS – The International Society of Hair Restoration Surgery.

Edukacja

Dr Turkowski to absolwent Wydziału Lekarskiego, który ponadto z wynikiem celującym ukończył szkołę Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w Warszawie przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Ukończył również Kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Zdobywał doświadczenie w najlepszych ośrodkach w Polsce i za granicą.

Specjalizację rozpoczął w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy Zdroju – najstarszym i renomowanym w Polsce oddziale chirurgii plastycznej.

Przez ponad rok był wiodącym lekarzem, zajmującym się przeszczepami włosów w prestiżowej Klinice Ambroziak, skąd odszedł by założyć OT.CO Clinic.

Wziął udział w programie „Życiu bez wstydu”, gdzie operował na wizji (sezon 6, odcinek 10).

Był także gościem w radio i  telewizji: np. programu „Dzień dobry TVN” jako ekspert w dziedzinie przeszczepu włosów.

 

Dr Turkowski wykłada także na uczelniach wyższych i kongresach.

Jest autorem publikacji naukowych z dziedziny chirurgii plastycznej, m.in.: The Effect of Vaser Abdominal Liposuction on Metabolic Profile in Overweight Males w prestiżowym American Journal of Men’s Health.

Dr Turkowski uczestniczył w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach, m.in:

 • Międzynarodowy kongres American Society for Aesthetic Plastic Surgery (Miami).
 • Kurs indywidualny (Mediolan).
 • Chang Gung Memorial Hospital jeden z najlepszych na świecie ośrodków specjalizujących się w chirurgii rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii (Tajwan).
 • Akademikliniken staż w prestiżowej, największej w Szwecji prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej (Sztokholm).
 • 2nd Mediterranean FUE Workshop, drugi śródziemnomorski workshop chirurgii transplantacyjnej włosów organizowany przez dr. Alexa Ginzburga i dr. Jose Lorenzo, liderów branży (Madryt).
 • World Congress Prague, kongres międzynarodowego towarzystwa chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS) (Praga).
 • The Orlando Live Surgery Workshop, warsztat pod przewodnictwem dr. Matta Leavitta, poświęcony doskonaleniu technik przeszczepu włosów metodami: FUE i FUT (Orlando, USA).
 • University Hospital Brussels, staż u prof. Moustahpy Hamdiego (Bruksela).
 • Indywidualny staż u Prof. Nazima Cerkesa (Istambuł).
 • Live Surgery Meeting  u Enrico Robotti i Nazim Cerkes (Istambuł).
 • Symposium Düsseldorf, Prof. Christoph Andree  (Düsseldorf).
 • Indywidualny staż u dr Russella Knudsena (były prezydent ISHRS, światowy autorytet przeszczepu włosów ponad 6000 wykonanych zabiegów przeszczepu włosów) doskonalenie technik przeszczepu włosów FUE i FUT (Sydney).
 • Uczestnictwo we wszystkich ostatnich zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej  od 2012/13 roku (Polska).

Lista ciągle się wydłuża. Dr Turkowski przynajmniej kilka razy w roku doskonali swoje umiejętności na kursach, szkoleniach i kongresach w kraju i za granicą.