Laser wykorzystywany jest w kosmetyce na wiele sposobów. Nic dziwnego, bowiem wiązka lasera ma wiele korzystnych dla naszego ciała właściwości. Działanie lasera oparte jest o emisję światła o specyficznym rodzaju, które posiada skupioną oraz równoległą wiązkę. Światło lasera może mieć zróżnicowaną moc, dlatego jest to bardzo uniwersalne urządzenie wykorzystywane do zabiegów kosmetycznych o różnym poziomie zaawansowania.

Dlaczego laser?

Lasery, które posiadają słabszą moc światła, zazwyczaj mają delikatne działanie, dlatego wykorzystywane są przykładowo do pobudzenia produkcji kolagenu w skórze. Z kolei te o intensywniejszym świetle mogą służyć nawet do przecinania tkanek. Warto również mieć na uwadze, że laser w zależności od rodzaju może pracować, emitując różną długość fal. Niektóre długości fal emitowanych przez laser są lepiej wychwytywane przez wodę, inne przez hemoglobinę lub melatoninę. Dzięki temu wybór lasera można uzależnić od problemu, z którym boryka się pacjent. Niektóre

Zastosowanie lasera w kosmetyce

Ze względu na tak zróżnicowaną funkcjonalność lasera, wykorzystuje się go do zabiegów związanych z usuwaniem znamion i  przebarwień, zamykaniem naczynek oraz odmładzaniem skóry. Ponadto laser świetnie sprawdza się do depilacji ciała, w tym również miejsc wrażliwych.

Przyjdź i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać, poddając się zabiegom z użyciem lasera!

Konsultacje i zabiegi

depilacja laserowa warszawa

Depilacja laserowa