Kwas hialuronowy to substancja, która może być stosowana w różnych obszarach medycyny estetycznej. Wykorzystuje się go nie tylko do powiększania i nawilżania ust, ale też korekty nosa, a nawet poprawiania kształtu żuchwy. Jak więc działa kwas hialuronowy, jakie są wskazania do jego stosowania oraz o czym warto pamiętać po zabiegu?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca substancja w organizmie człowieka, która pełni wiele ważnych funkcji. Jest to polisacharyd, czyli związek chemiczny z grupy węglowodanów, który w organizmie pełni rolę m.in. w produkcji kolagenu czy wypełnianiu przestrzeni międzykomórkowych. Kwas hialuronowy znajduje się głównie w tkankach łącznych, skórze, stawach oraz gałce ocznej. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy jest stosowany jako substancja wypełniająca, która może poprawić wygląd skóry, a także zmniejszyć widoczność zmarszczek i innych niedoskonałości. Ze względu na swoje właściwości, kwas hialuronowy jest jednym z najbezpieczniejszych i najczęściej stosowanych składników w medycynie estetycznej. Właśnie dlatego, zabiegi z jego wykorzystaniem wykonują nie tylko lekarze, ale też właściwie każdy dobry kosmetolog w Warszawie.

Kwas hialuronowy do poprawy wyglądu warg

Kwas hialuronowy jest coraz częściej wykorzystywany do powiększania ust. Wypełnia je, a przez to sprawia, że są pełniejsze i bardziej soczyste. Kwas hialuronowy poleca się więc nie tylko osobom o małych, ale też przesuszonych ustach. Oprócz tego, sprawdza się do korekty asymetrii warg lub do wygładzenia drobnych zmarszczek wokół ust. W przypadku wypełnienia warg kwasem hialuronowym efekt utrzymuje się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy.

Kwas hialuronowy do korekty nosa

Kwas hialuronowy może również być wykorzystywany do korekty nosa, a konkretnie do korekty nosa za pomocą iniekcji. Jest to sposób na skorygowanie niedoskonałości nosa, takich jak niewielki garb, krzywizna, asymetria, zbyt wąski nos czy nieproporcjonalny czubek. Jest to metoda nieinwazyjna i pozwala pozbyć się drobnych problemów estetycznych bez użycia skalpela. Wystarczające jest tutaj wykonanie kilku iniekcji do tkanki podskórnej i wykonanie masażu, aby preparat równomiernie się rozprowadził. Cały zabieg trwa ok. 30 minut, a efekt utrzymuje się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy.

Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym

Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym to mało inwazyjna metoda, która pozwala na poprawę proporcji twarzy i uzyskanie bardziej zdefiniowanej linii żuchwy. Kwas hialuronowy wprowadzany jest w postaci iniekcji bezpośrednio do tkanki podskórnej w okolicy żuchwy, gdzie zwiększa jędrność oraz wyostrza kontur twarzy. Jest to praktycznie bezbolesna metoda, która nie wymaga długiej rekonwalescencji. Efekt utrzymuje się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy.

Zabieg poleca się szczególnie osobom, które straciły wyraźny kontur twarzy w wyniku procesów starzenia, ale nie tylko. Kwasem hialuronowym można też w dużej mierze skorygować takie niedoskonałości, jak za mały lub cofnięty podbródek. Oprócz tego, skóra na żuchwie stanie się bardziej jędrna i elastyczna.

Wolumetria twarzy – sposób na odzyskanie jędrności

Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym to metoda, która pozwala na rewitalizację skóry twarzy i uzyskanie bardziej młodzieńczego wyglądu. Kwas hialuronowy wprowadzany jest w postaci iniekcji bezpośrednio do tkanki podskórnej w różnych obszarach twarzy, gdzie może wypełnić ubytki i nadać jej bardziej soczysty i jędrny wygląd. Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym pozwala na korektę linii policzków, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, a także poprawę proporcji twarzy. Wypełnienie pozwala zniwelować takie niedoskonałości, jak zapadnięte kości policzkowe i skóra pod oczami, zmarszczki, bruzdy czy miejscowy zanik tkanki tłuszczowej na twarzy.

Jest to metoda mało inwazyjna i praktycznie bezbolesna, która nie wymaga długiej rekonwalescencji. Zabieg trwa ok. 20 minut, a po jego zakończeniu możesz wrócić do normalnej, codziennej aktywności. Efekt utrzymuje się zazwyczaj od 12 do 18 miesięcy.

Rekonwalescencja po zabiegach kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie, dlatego pacjenci tak dobrze go tolerują. Zabiegi z jego wykorzystaniem nie wymagają więc długotrwałej, uciążliwej rekonwalescencji. Najczęściej pojawiają się obrzęki, zaczerwienienia, siniaki czy ból w miejscu podania, ale takie skutki uboczne w większości przypadków ustępują po kilku dniach.

Podawanie kwasu hialuronowego bezpośrednio pod skórę jest bez porównania skuteczniejsze od smarowania skóry kremami. Jeżeli więc chcesz w mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny sposób poprawić kształt swojej twarzy, zapisz się na konsultację i dowiedz się więcej o zabiegach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.