Toksyna botulinowa określana również jako botox to substancja wykorzystywana w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Jej pozytywne działanie chwalą sobie pacjenci borykający się z nadpotliwością, zmarszczkami, kurzymi łapkami, a nawet takimi schorzeniami jak pochwica lub bruksizm, czyli choroba objawiająca się zgrzytaniem zębami. Umiejętne wykonanie zabiegu przez doświadczonych lekarzy w klinice OT.CO w Warszawie jest w pełni bezpieczne i nie trzeba obawiać się efektów ubocznych oraz konieczności ciągłego powtarzania zabiegów, co pozwala na długo zapomnieć o swoim problemie.

Botox w medycynie estetycznej

Toksyna botulinowa produkowana jest przez bakterie beztlenowe z gatunku Clostridium Botulinum. Jej właściwości neurotoksyczne w niewielkich dawkach zostały uznane za niezwykle użyteczne w medycynie estetycznej. Leczenie toksyną botulinową wymaga jednak od lekarza wykonującego zabieg ogromnej precyzji oraz doświadczenia. Fakt ten wynika z jej bezpośredniego oddziaływania na włókna nerwowe. W klinice OT.CO w Warszawie możesz jednak liczyć na profesjonalną opiekę doświadczonych specjalistów, którzy regularnie dbają o rozwój swoich umiejętności, dzięki czemu wykonywane zabiegi są bezpieczne. Przedstawiamy najczęściej wykonywane zabiegi z wykorzystaniem botoxu.

Nadpotliwość pach i okolic intymnych – leczenie toksyną botulinową

Nadpotliwość to przykry problem, z którym boryka się wiele kobiet i mężczyzn. Dolegliwość ta może dotyczyć zarówno pach, jak i stóp lub okolic intymnych. Często zdarza się, że stosowane antyperspiranty drogeryjne lub apteczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a osoba dotknięta tym wstydliwym problem wycofuje się stopniowo z życia towarzyskiego. Tymczasem zabieg toksyną botulinową potrafi skutecznie powstrzymać pocenie się nawet na 6 miesięcy. Fakt ten wynika z oddziaływania tej substancji na włókna nerwowe pobudzające pracę gruczołów potowych, dzięki czemu dochodzi do ich skutecznego zablokowania. Nie warto więc rezygnować z normalnego życia, kiedy pocenie się można skutecznie powstrzymać na długi czas.

Leczenie nadpotliwości botoksem

Korekta zmarszczek toksyną botulinową

Botox wielu pacjentom kojarzy się przede wszystkim z odmładzaniem. I słusznie, ponieważ dzięki jego właściwościom skutecznie usuniesz zmarszczki na czole lub kurze łapki. Korekta zmarszczek jest możliwa dzięki blokowaniu wydzielania acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za skurcz mięśni w danej części ciała. Zastrzyk toksyną botulinową pozwala więc rozluźnić mięśnie, a tym samym wygładzić powierzchnię skóry. Od dziś więc lwia zmarszczka na czole lub kurze łapki nie powinny stanowić dla Ciebie problemu.

Korekta zmarszczek toksyną botulinową

Bruksizm – zabieg toksyną botulinową

Leczenie toksyną botulinową wykorzystywane jest nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Idealnym tego przykładem jest łagodzenie objawów bruksizmu, czyli choroby polegającej na nadmiernej aktywności mięśni żwaczy, w wyniku której dochodzi do zaciśnięcia szczęki oraz zgrzytania zębami. Problem ten na dłuższą metę jest groźny dla zgryzu oraz szkliwa zębów, które stopniowo się ściera, a organizm nie jest w stanie go samodzielnie odtworzyć. Aplikacja toksyny botulinowej pozwala jednak skutecznie rozluźnić mięśnie i pozbyć się tego problemu na długi czas.

Leczenie bruksizmu botoksem

Botox w ginekologii

Botox jest często wykorzystywany również u kobiet cierpiących na schorzenie o podłożu psychicznym nazywane pochwicą. Jego objawem jest mimowolne zaciskanie mięśni pochwy, co sprawia ból i utrudnia odbycie stosunku seksualnego, a nawet badanie ginekologiczne połączone z pobraniem wymazu z pochwy. Podanie preparatu toksyny botulinowej wyraźnie rozluźnia mięśnie pochwy, co pozwala przywrócić pacjentkom radość z życia seksualnego. Botox w ginekologii wykorzystywany jest również do likwidowania nadpotliwości okolic intymnych.

Leczenie pochwicy botoksem

Zabieg botox (toksyną botulinową) w klinice OT.CO

Leczenie nadpotliwości lub bruksizmu oraz usuwanie zmarszczek toksyną botulinową jest bezbolesne i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Odczuwany dyskomfort wielu pacjentów porównuje jedynie do ukłucia przez komara. Przed wykonaniem iniekcji lekarz dobiera dawkę botoxu, która jest dopasowana do oczekiwanych rezultatów zabiegu. Następnie za pomocą mikroigły toksyna botulinowa wstrzykiwana jest do mięśni usytuowanych tuż pod skórą. Zabieg toksyną botulinową spodoba się niecierpliwym pacjentom, ponieważ trwa tylko kilkanaście minut, a jego efekty zauważalne są natychmiastowo bez długotrwałej rekonwalescencji.

Botox – skutki uboczne

Leczenie toksyną botulinową powinno być wykonywane przez doświadczonego lekarza, który nie tylko dobrze dobierze dawkę botoxu, ale również wprawnym ruchem zaaplikuje go pod skórę. Dzięki temu można uniknąć przykrych skutków ubocznych, wśród których należy wymienić zaczerwienienie skóry, osłabienie mięśni twarzowych i uczucie maski, rozlanie botoxu na mięśnie sąsiadujące lub opadanie powiek.

Wielu pacjentów uważa, że raz rozpoczęta przygoda z toksyną botulinową musi być kontynuowana przez resztę życia. Tymczasem twierdzenie to jest błędne, a z kolejnych serii zabiegów można zrezygnować.

Klinika OT.CO

Klinika OT.CO

"Nasza klinika medycyny estetycznej tworzona jest przez zespół lekarzy, którzy z czystym sumieniem pomiędzy słowami „praca” i „pasja” mogą postawić znak równości. Robimy to, co od zawsze było naszym zamiłowaniem i kochamy to, co robimy."

#Zmarszczki i kurze łapki #Nadpotliwość #Zgrzytanie zębami