Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. W ten sposób można nie tylko sprawić, że usta będą pełniejsze, ale też zlikwidować ewentualną asymetrię czy dogłębnie nawilżyć wargi. Jeżeli wciąż się wahasz, zobacz, jakie są największe korzyści z powiększania ust.

1.Jędrne, pełne usta

Modelowanie ust pozwala cieszyć się pięknymi, pełnymi wargami, nawet jeśli nie obdarzyła nas nimi natura. Niektóre kobiety po prostu z natury mają wąskie, małe usta, które w wielu przypadkach zaburzają proporcje twarzy. Czas utrzymywania się efektu jest indywidualny, ponieważ u każdego kwas hialuronowy wchłania się w innym tempie. Może to być od 6 do nawet 12 miesięcy, dlatego zabiegu nie trzeba zbyt często powtarzać. Co więcej, na powiększanie ust nie musimy poświęcać zbyt wiele czasu, ponieważ zabieg trwa od 30 do 45 minut, a jeśli usta wymagają tylko niewielkiej korekty – powiększanie jest jeszcze szybsze. Kwas hialuronowy poprawia wygląd ust oraz napięcie skóry, dlatego wargi stają się bardziej wydatne i zmysłowe.

2.Symetria ust

Asymetria ust jest częstym problemem estetycznym i chociaż nie powoduje komplikacji zdrowotnych, może być przyczyną niskiej samooceny i kompleksów, a w końcu twarz jest naszą wizytówką. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego pozwala przywrócić ustom symetrię, co znacznie poprawia proporcje i przywraca pewność siebie. Asymetria może mieć różne postaci i różne przyczyny. Często zdarza się, że dolna i górna warga mają całkowicie różny kształt lub jedna z nich jest nieproporcjonalnie wąska. Bywa też, że asymetria pojawia się między prawą a lewą stroną ust. Niezależnie od rodzaju problemu, w zdecydowanej większości przypadków można go skorygować za pomocą kwasu hialuronowego.

Asymetryczne usta mogą być problemem wrodzonym lub nabytym. Asymetria pojawia się np. z powodu wad zgryzu. Zdarza się, że wynika z tzw. zajęczej wargi, czyli rozszczepu wargi i podniebienia. Problem powstaje już w życiu płodowym, ale w dorosłym życiu z powodzeniem można wykorzystać kwas hialuronowy, żeby poprawić wygląd ust.

Asymetria może pojawić się też w późniejszym wieku. Do najczęstszych przyczyn należą wypadki, blizny (np. po opryszczce), zaburzenia pracy mięśni twarzy czy nieprawidłowo wykonane powiększanie ust. W naszej klinice zabiegi wykonują wyłącznie lekarze, dlatego usta będą profesjonalnie wypełnione. Wykonujemy też delikatny masaż, żeby równomiernie rozprowadzić kwas hialuronowy.

3.Odmłodzenie twarzy

Starzenie się to naturalna kolej rzeczy i obejmuje również usta, które z wiekiem stają się węższe i tracą jędrność. Wynika to z osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych oraz coraz mniejszej produkcji kwasu hialuronowego i kolagenu. Rozwiązaniem jest więc dostarczanie kwasu hialuronowego z zewnątrz. Zabieg przede wszystkim odmładza usta, ponieważ znowu stają się pełne i jędrne. Dzięki temu, twarz wydaje się mniej surowa i zmęczona. Po zabiegu możliwe jest też zniwelowanie pionowych zmarszczek wokół ust tzw. zmarszczek palacza. Dzięki powiększeniu ust kwasem hialuronowym, bardziej widoczna staje się za to czerwień wargowa, która z wiekiem ma tendencję do zanikania. Jędrne, pełne usta to jeden z atrybutów młodości, dlatego zabieg pozwala optycznie odmłodzić twarz.

4.Usta nawilżone od wewnątrz

Nawet najlepszy balsam nie zastąpi nawilżenia od wewnątrz, dlatego kwas hialuronowy jest polecany również kobietom zmagającym się z problemem nieustannie spierzchniętych warg, ponieważ nawilżanie ust daje efekty na nawet rok. Warto się na to zdecydować szczególnie po 35. roku życia, kiedy wargi naturalnie zaczynają tracić jędrność. Na wygląd ust oczywiście wpływ ma również ich pielęgnacja. Oprócz używania balsamów nawilżających, raz w tygodniu warto wykonać peeling ust – nie można jednak robić tego bezpośrednio po zabiegu, trzeba poczekać, aż skóra wygoi się po nakłuciach. Dobrą alternatywą dla tradycyjnych pomadek nawilżających jest np. maść z witaminą A czy olejek kokosowy. Pomoże Ci to zachować piękny wygląd ust przed kolejnym zabiegiem.

5.Efekt w przystępnej cenie

Czasy, kiedy zabiegi medycyny estetycznej były dostępne wyłącznie dla gwiazd show-biznesu, już dawno minęły. Ile kosztuje powiększanie ust? W naszej klinice ceny zaczynają się już od 1000 złotych. Wszystko jest oczywiście zależne od stopnia skomplikowania zabiegu – możliwe jest zwiększanie objętości, konturowanie, korygowanie asymetrii, powiększanie czy nawilżanie ust.

Czy powiększanie ust boli?

Jedną z najczęstszych obaw osób, które rozważają modelowanie ust kwasem hialuronowym, jest ewentualny ból. Powiększanie ust nie należy do najbardziej bolesnych zabiegów, ale jest to oczywiście kwestia indywidualna. W naszej klinice modelowanie jest praktycznie bezbolesne, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego i bardzo cienkiej igły.

Wbrew obiegowej opinii, modelowanie pozwala uzyskać naturalne efekty i poprawić wygląd ust. Sprawdza się nie tylko u młodych kobiet, niezadowolonych z wyglądu swoich warg, ale też dojrzałych pań, które chcą uzupełnić niedobory kwasu hialuronowego.

#Małe usta #Spierzchnięte usta